PŘIPRAVUJEME – Václava Adámková 1. díl: Pokud se nenaučíme pokoře, nemá lidstvo šanci přežít

PŘIPRAVUJEME – Václava Adámková 1. díl: Pokud se nenaučíme pokoře, nemá lidstvo šanci přežít

Proč začínáme prohrávat válku s infekcemi? Myslím, že hlavním důvodem je nafoukanost a nadřazenost lidské rasy, protože si myslíme, že všechno víme nejlíp a jsme na vrcholu pyramidy a tudíž nějaké prosté bakterie, které nedokáží myslet, mohou být zlikvidovány a my tu válku s infekčními chorobami zkrátka vyhrajeme. Ale bohužel historie ukázala, že tomu tak není. Bakterie tady byly před námi, jsou tady s námi a budou tady po nás. Takže si myslím, že dokud se nenaučíme pokoře vůči zevnímu prostředí, tak lidstvo nemá šanci přežít. A není to jen otázka infekčních onemocnění.

Zdraví

Délka: 00:56
Datum: 16.4.2018

Přehrát pořad

Uslyšíte v prvním díle rozhovoru s doktorkou Václavou Adámkovou, primářkou Antibiotického centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, v pořadu Kupředu do minulosti v pátek 20. dubna od 18:30 hod.

Diskuse

Přidat komentář
  1. Stanislav Dvořák napsal:

    Na to se těším. Svatá pravda její slova!!! Doporučuji k četbě: http://www.tridistri.cz/dobajedova8-infekcnisilenstvihttp://www.tridistri.cz/dobajedova6-spinahygienaimunitaalergie Výborné knihy plné seriozních a dobře vědecky i empiricky podložených informací, znalostí a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.