PŘIPRAVUJEME – Miroslav Bárta (třetí díl): Musíme přesvědčit elity, že situace je hodně vážná. Pak máme šanci současné hrozby zvrátit

PŘIPRAVUJEME – Miroslav Bárta (třetí díl): Musíme přesvědčit elity, že situace je hodně vážná. Pak máme šanci současné hrozby zvrátit

Sdílíš názor mnoha odborníků, že ta transformace, o které mluvíme, možná nebude nic jiného než brutální bitva o životní zdroje?
To, co jsi řekla je velmi reálný scénář. Známe ho samozřejmě z historie, je několikrát doložený. Ale chci říct, a stále to opakuju, že žijeme v době s veškerými technologiemi, znalostmi, globálním informačním systémem. My máme na to, aby k tomu nedošlo. Když víme, že k tomu dochází za určitých výchozích situací, tak bychom sakra měli aspoň zkusit ty elity přesvědčit o tom, že jsme možná v podobné situaci a pokud něco zásadního neuděláme, tak ten účet může být vyšší, než chceme.
Uslyšíte v rozhovoru s profesorem Miroslavem Bártou, českým egyptologem a archeologem, autorem a spoluautorem knih Příběh civilizace, Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur, Na rozhraní. Krize a proměny současného světa, atd. V pořadu Kupředu do minulosti v úterý 27. listopadu od 18:30 hod.

Bezpečnost

Délka: 01:10
Datum: 25.11.2018

Přehrát pořad

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.