Pavel Černý
Pavel Černý
bezpečnostní expert, policejní podplukovník v záloze

Pavel Černý 1. díl: Ti, kdo nejvíce křičí proti nenávisti, ji sami vyvolávají a štvou lidi proti sobě

Bezpečnost

Délka: 31:33
Datum: 6.6.2020

Přehrát pořad

Pavel Černý v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Poklidné demonstrace byly v Bratislavě, když byl zavražděn novinář Ján Kuciak. V Americe je to něco úplně jiného.
 • Zákrok by měl být vždy přiměřený a měl by používat co nejméně síly a násilí, jak to jen jde.
 • Nechme tento případ řádnému vyšetření řádnému soudu, určitě ne na politicích, aktivistech nebo takzvané ulici.
 • Je úplně jedno, jestli je pachatel bílý, černý, žlutý nebo modrofialový – zákrok proti němu by měl probíhat zákonně, přiměřeně a naprosto stejně. Jinak je to špatně.
 • Křiku o diskriminaci během policejního zákroku si i čeští policisté a městští strážníci užívají ažaž. Ne, to není diskriminace, to je policejní akce.
 • Já nemám vinu, otroky do USA jsem nevozil. Nikdy jsem nikoho nediskriminoval, nevyužíval. Naopak dnes jezdím do zemí, kde jsou lidé jiné rasy, snažím se jim pomáhat, dělám s nimi. Pomáhám, aby v těch zemích bylo bezpečněji. Těm lidem bych nedával výhody, neodškodňoval bych je něčím. Podat jim pomocnou ruku, to je správné – a bez ohledu na to, jakou kdo má barvu kůže.
 • Lidé chodí s cedulemi, že na černých životech záleží. Ale ono na všech životech záleží. A za tím si budu kdykoli stát.
 • Slyšel jsem jednu profesorku, která učí na americké univerzitě, a ona omlouvala všechno násilí tím, že ti lidé jsou prý rozčílení, že toho mají dost, takže mají právo se pomstít společnosti za cosi, co jim prý udělala.
 • Dnes ve světě běží ideová válka. Vedena médii, vedena politiky. Ti, kdo nejvíce křičí proti nenávisti, ji vyvolávají a poštvávají lidi proti sobě.

Diskuse

Přidat komentář
 1. zdena galajdova napsal:

  Je všeobecně známo, že bíĺí kapitáni nelovili černochy po Africe, aby je odvezli do Ameriky. NE. Nakupovali je v přístavech od černých překupníků. Tito překupníci je měli od černošských náčelníků a tito náčelníci je získávali jako zajatce v soustavných mezikmenovách válkách. Šlo o válečné kořisti kmenů. Před bělochy je už staletí nakupovali Arabové jako veslaře pro své lodě. Černí lovili a prodávali černé. Nic nového pod sluncem…

 2. Zan napsal:

  Oficiální zákrok klečením na krku? To mohou taky rovnou dávat oprátku. Policiem by se měla poučit u zákroků psychiků. Prostě síť a případné omámení. Tihle silákoví machři tam nemají co dělat.

 3. Karel Janyška napsal:

  Neznám rasističtější termín, než Afroameričan nebo afroameričan. Ti, kteří ho vymysleli stanovili, že se nejedná o člověka, ale nebělocha… Dzp.

 4. Jiří Štěpánek napsal:

  Jako bývalý policista vím, že zákrok musí být přiměřený, obrana účinnější než útok. Přesto jsem za 15 let nikoho nezabil, jelikož je to práce a ne ventilace nenávisti.

 5. Honza napsal:

  Dle mne si někteří lidé nedoláží přiznat, že za své podělané životy si můžou sami. Je jednoduší to svádět na rasismus, systém apod.

 6. Helena Novotná napsal:

  Není co dodat!
  Frustrovaní jsou tmaví i bílí, všichni právem…
  Bílí jsou naštvaní, že mají menší práva než tmaví.
  Tmaví jsou naštvaní, že se u bílých setkávají s předsudečnou nedůvěrou…
  Bohužel, příroda už to tak zařídila, že živočichové zobecňují…
  I ten nejzavilejší aktivista si přidrží šrajtofli, když do MHD přistoupí partička českých Indů…
  Když je nějaká minorita vizuálně odlišná a stihla si vytvořit tzv.blbou firmu, tak je to potom moc těžký.Pro všechny.

 7. Karel Janyška napsal:

  Ano, s napisem se dá souhlasit, pokud ovšem není v zájmu někoho, kdo nemá být kritizován oprávněně.

  Moje velká profesionální zkušenost z převratu 1989 a téměř 20-letého profesionálního manažerování ODS mi napovídá, že nejméně morální byli vždy přeťáplí moralisté. Byli a jsou to většinou bezuzdní kverulanti bez vědomostní kotvy a správného obsahu své kritiky… Dzp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..