Dušan Neumann
Dušan Neumann

Dušan Neumann: Ve „jménu pravdy“ se může i lhát, že?

Glosy

Datum: 5.6.2021

Teď, když je Trump v exilu na Floridě, v Bílém domě se Joe Biden podle pokynů snaží co nejrychleji zničit americké hospodářství a hlavním nedotknutelným tématem dne pro progresivní novináře zůstává katastrofální situace na jižní hranici, začínají investigavci New York Times šťourat do minulých tabu. V článku pod titulkem „Sdílená tajemství – utajené vztahy mezi soukromými špiony a novináři“, autor Barry Meier opatrně připouští, že soubor dokumentů objednaný Hillary Clintonovou u soukromé zpravodajské organizace Fusion GPS, v němž pensionovaný britský agent Christopher Steele shromáždil důkazy o „spiknutí“ tehdy kandidáta Trumpa s ruskými tajnými službami, je opatrně řečeno „velmi nepřesné“.

Meier píše, že se o dokumenty zajímá od prezidentské kampaně v roce 2016, kdy se dozvěděl o společnosti Fusion GPS najaté, aby vyhrabala co nejvíce špíny na Donalda Trumpa. Vyhledal tehdy zakladatele firmy, bývalé reportéry Wall Street Journal, při hledání materiálu pro knihu, kterou o kampani psal. Odmítli s ním hovořit. Meier se však nevzdal a zazvonil u dveří Christophera Steeleho doma ve Farnhamu. Se Steelem vytvořil důvěrný vztah a seznámil se podrobněji s jeho úkolem a výsledky.

Ač v článku spekuluje, že se ruské služby snažily ovlivnit volby v roce 2016, většina Trumpových prohřešků byla fabrikovaná a falešná. Zejména „videozáznam Trumpových bizarních sexuálních praktik močení do hotelové postele“, v níž někdy předtím spal Barack Obama. Také záznam údajného setkání Trumpova tehdejšího právníka, „zametače“ Michala Cohena, s ruskými operativci je podvrh. K setkání nikdy nedošlo a dokument je falešný. Pro New York Times, přestože článek nebyl otištěn na první stránce, je to dost podstatné přiznání. Proč ne, když už není nutné Trumpa z Bílého domu vystrnadit?

Diskuse

Přidat komentář
  1. Pavel napsal:

    Don Lukas: Nestačí mi to, je to banální pravda. Vám to stačí? Achjo…

  2. Don Lukas napsal:

    Ve „jménu pravdy“ se může i lhát, že?. Nestačí vám to co? :-). Achjo… 🙂

  3. Pavel napsal:

    Pane Neumanne, vaše téma je mimo. Co z toho všeho vyplývá pro Českou republiku a její občany?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..