Lenka Klicperová

  • Rozhovory: 2

(nar. 1976)
Od roku 2004 je šéfredaktorkou časopisu Lidé a Země. V roce 2008 s Olgou Šilhovou založila občanské sdružení Femisphera. Jeho cílem je dokumentování třetího světa se zaměřením na ženská témata, k nimž patří např. ženská obřízka, sexuální násilí nebo nerovnost pohlaví.
Hodně se těmto tématům věnovala v řadě afrických zemí, pracovala ale i v Afghánistánu, od roku 2011 navštěvuje Irák a Sýrii.
Spolu s Markétou Kutilovou vydaly v roce 2015 knihu Islámskému státu na dostřel a poté její volné pokračování. Z výtěžku knih a sbírky SOS Kobani financují pomoc pro severosyrské město Kobani, které se stalo symbolem boje proti Islámskému státu.

Lenka Klicperová pro Svobodné universum

Společnost Lenka Klicperová 1. díl: Konflikt na Blízkém východě včetně Sýrie se stal i ideologickým bojem nejrůznějších skupin. S válkou na bojištích se odehrává válka mediální.

Lenka Klicperová 1. díl: Konflikt na Blízkém východě včetně Sýrie se stal i ideologickým bojem nejrůznějších skupin. S válkou na bojištích se odehrává válka mediální.

Zdá se, že čím více v současnosti hovoříme o potřebě názorové rozmanitosti a vzájemného naslouchání a respektu, tím urputněji se nám do života opět plíživě vkrádá „jeden jediný správný názor“. A…

4.12.2018 - Délka: 33:30 (Textový přepis)
Host: Lenka Klicperová

Přehrát pořad