Martina Kociánová
Martina Kociánová
Historik, moderátor, operní pěvkyně

Kupředu do minulosti je zpět

Glosy

Datum: 2.1.2018

Milí přátelé, jakkoli se slovem živíme, chybí nám nyní trochu slova na vyjádření, jakou radost máme z opětovného shledání. Rok jsme se snažili, abychom obnovili vysílání, k čemuž největší motivací nám byly Vaše podpora, dopisy, přání, Vaše neutuchající projevy přání, abychom se opět shledali. Stalo se. Vracíme se s pořadem Kupředu do minulosti na své vlastní platformě, kterou jsme nazvali Svobodné universum. Jaký pokrok to znamená od doby, kdy jsme vysílali v Českém rozhlase, zejména v posledním roce vysílání, je vyjádřeno nejlépe samotným názvem této naší platformy. Časem možná přibydou k pořadu Kupředu do minulosti ještě i další pořady – leč to vše bude záležet jen a jen na Vás.
Nebudeme vysílat do éteru, nyní se soustředíme na vysílání prostřednictvím internetu. Rovnou předem prosíme o jistou shovívavost, budeme možná ještě nějakou dobu vychytávat mouchy nového webu. Nejsme ajťáci ani technici a firma, která nám web stavěla, vzala tuto zakázku prostě pouze a jen jako zakázku tak, jak je v kraji želbohu až příliš často zvykem… Není třeba asi nic dalšího dodávat, zkrátka raději předem prosíme o trošku trpělivosti, budeme se snažit vše udělat pro Vás postupně co nejkomfortnější.
Počínaje dnešním dnem najdete na Svobodném universu pravidelně dvakrát v týdnu nové, originální pořady, vždy v úterý – jak jste byli zvyklí – a nově také v pátek. Zde je najdete také archivovány a můžete je vyhledávat jak podle témat (rubrik), tak i podle hostů a samozřejmě i podle data zveřejnění.
Výjimkou bude začátek ledna. Na rozjezd jsme se pro Vás trochu „rozšoupli“. Proto jsme dnes zveřejnili rovnou šest originálních rozhovorů, v pátek 5. ledna potom zveřejníme dva originální díly a v úterý 9. ledna najdete opět dalších šest nových dílů.
Našim záměrem však je, abyste našli na našem webu něco nového každý den. Ty dny, kdy to nebude nový pořad, najdete na www.kupredudominulosti.cz ukázky z dalších plánovaných rozhovorů ve formě upoutávek, tak jak jste je v posledních týdnech nacházeli na našem facebookovém profilu. A nejen to; jedna z rubrik – právě tato, ve které se nyní nacházíte PŘÍBĚHY, GLOSY A KOMENTÁŘE – bude věnována textovým příspěvkům: jak z názvu vyplývá všemožným příběhům, glosám, komentářům a atd.
Jsme velmi, velmi rádi opět s Vámi,
Vaše Svobodné universum, Kupředu do minulosti

Diskuse

Přidat komentář
 1. Jadwiga Brabencová napsal:

  Velmi mi chybí Váš kultivovaný pořád na Čt2 ,je to obrovská škoda!!!Jaký byl důvod?Konečně a náhodou jsem Vás našla v tomto pořadu na internetu.Děkuji za vaši skvělou práci!!!

 2. Jiří Simot napsal:

  Není žádné neštěstí, když pan Kaluža má publicistiku noblesní paní Kociánové za “ … šíření takových hrozných nesmyslů podporujících xenofobii, šíření nepravd a mlžení. “ Jsem rád, že se alespoň jeden z primitivních nálepkářů ozval a „argumentoval“.

 3. Robert Kaluža napsal:

  Je to velké neštěstí,když se taková osobnost jako Martina Kociánová propůjčí k šíření taových hrozných nesmyslů poodporujících xenofobii, šíření nepravd a mlžení.

 4. Alena napsal:

  Moc děkuji za Vaše pořady. Když je mi do breku, pouštím si Vaše pořady a  zase nacházím rovnováhu , neboť nacházím i odpověď a  vidím , že vše má svůj smysl.
  Alena

 5. Roman Horák napsal:

  Dobrý den, mám velikou radost, že jsem znovu objevil můj oblíbený pořad, velmi rád jsem ho poslouchal a mrzelo mne že byl v rozhlase ukončen… Poslal jsem tuto radostnou novinu i známým a kamarádům, kteří měli pořad také rádi… Vaše rozhovory s inteligentními a vzdělanými lidmi o zajímavých tématech jsou pro mne velmi obohacující, přínosné, i milé… , a často se s nimi i v názorech ztotožňuji – jako by mi mluvili z duše… Moc děkuji, že pokračujete, posílám podporu, a držím vám palce ! …

 6. Josef Minařík napsal:

  Minulý rok jsem se dostal odkaz na jeden díl pořadu Kupředu do minulosti v rozhlase. Od té doby postupně poslouchám ostatní díly. Je obrovská škoda, že pořad s takto visionářskými tématy skončil ve veřejnoprávním médiu. Jaký byl důvod? Je to krásný protiklad k tomu, co běžný občan slyší z „nezávislých“ medií. Velmi chválím a děkuji za vaši práci!

 7. Jaka napsal:

  Úúúžasný pořad, bezvadné osobnosti včetně Vás, paní Martino. Držím Vám i nám palce, aby to tak bylo pořád dál. Díky..

 8. Radek napsal:

  Dobrý den, mám obrovskou radost, že jste zpátky. Společnost potřebuje o těchto tématech diskutovat a hledat možná řešení.

 9. Vladka napsal:

  Mam radost, moc rada Vas posloucham.

 10. Šárka Pelánová napsal:

  Jste úžasní, děkuji Vám za tak moudré a obohacující rozhovory 🙂 Šárka Pelánová Louny 🙂

 11. Tomáš napsal:

  Jsem velmi spokojený že zase existujete a fungujete s vámi je svět transparentnejší. Děláte velmi dobrou věc, nevzdávejte to, držím vám palce.

 12. Jiří Nechuta napsal:

  Mám radost, že můj oblíbený pořad nezmizel. Díky

 13. Anonym napsal:

  Díky moc za vaše rozhovory. Vždy se na ně těším. Blanka

 14. Atom napsal:

  Oficiální vyjádření Českého Rozhlasu bylo, že důvodem ukončení je vyčerpání témat. Co tedy chcete vysílat? Nebo to bylo všechno trochu jinak? 🙂 Jinak díky moc za návrat…

 15. Ivana Büttner napsal:

  Udělali jste mi radost, díky, že jste to nevzdali a jedete dál! Těším se na další zajímavé příspěvky a hlavně názory, které se nikdo neodvažuje v oficiálních médiích vyjádřit.

 16. Tesařík Igor napsal:

  Díky za návrat. Držím palce do budoucna a budu rád i za další okruhy témat, tak potřebných v současnosti a tak málo (pokud vůbec) zmiňovaných v oficiálních médiích

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.