Pavel Černý
Pavel Černý
bezpečnostní expert, policejní podplukovník v záloze

Pavel Černý: Rozklad Evropy v přímém přenosu

Glosy

Datum: 23.3.2020

Zkusím to stručně v několika odstavcích:

 • Řekové, nechaní za tichého souhlasu NATO i EU zcela Turkům napospas, opevňují svou hranici jako Rommel kdysi Atlantský val – a jako v minulosti se sami chystají před nájezdníky chránit Evropu za svými zády, aniž by ta je v tomto nějak podporovala a byla snad i za to vděčná…
 • Novodobý sultán Erdogan, disponující největší armádou široko daleko, ukázal zuby a spolu s nachystanými milionovými armádami nelegálních migrantů, připomínající namísto zubožených uprchlíků spíše barbarské invazní hordy, drží Evropu pod krkem a rapidně tím zvyšuje šance na čím dál tučnější výpalné, které však rozhodně nezabrání jeho dalším a dalším zjevným dobyvatelských choutkám…
 • Němci nenápadně zabavují ochranný zdravotnický materiál několika sousedních států, aniž tam u nich dodnes vůbec roušky po ulicích někdo nosí a v jejich státní televizi se už moc těší na to, jak konečně vymře stará „neekologická“ generace jejich spoluobčanů…
 • Do nejvíce postižené Itálie, kde na nákazu koronavirem umírají stovky lidí denně, nyní po Číňanech přijíždí pomáhat nově i Rusové a dokonce i Kubánci (kdy snad i Severní Korejci?), což je asi tou poslední ranou pro kdysi tolik omílané fráze jako „evropská solidarita“ a „evropské hodnoty“…
 • Státy jako Británie, Holandsko apod. opouštějí svůj plán „přirozeného promoření společnosti koronavirem“ a s bolestným skluzem (který žel udrží hranice v EU uzavřené možná i po léta) zavádí postupně opatření, za které bylo nejen Česko a Slovensko tak hodně zpočátku kritizováno…
 • Po Evropské komisi (co ještě 2 měsíce zpět ujišťovala, že se do Evropy koronavirus z Číny nedostane – a 2 týdny zpět nás spolu s Merkelovou a Macronem hubovala za neuvážené zavírání hranic), nyní už naprosto ani vidu ani slechu (tedy mimo informací o jejich stále probíhajících zakazovacích ambicích v oblasti soukromých legálních zbraní a olova ve střelách a rybářských závažích…).

P.S.: Ještě že je v EU alespoň terorizmus nyní na mírném sestupu, ale ne díky „protiteroristickým“ aktivitám a programům evropských vůdců, ale jen proto, že Islámský stát varoval své stoupence, aby se Evropě nakažené koronavirem, nyní co nejvíce vyhýbali…

No vidí to snad někdo jinak?

Diskuse

Přidat komentář
 1. Dude napsal:

  Terorismus je na sestupu, protože narušoval invazi. Dostávali se k moci takoví, jako třeba Salvini. Invaze je na prvním místě, pak se ubytovat a zajistit obživu, teror přijde později.

 2. Fosílie JO I NE napsal:

  No…možná ten který tu „diskuzi“ svým příspěvkem začal, tudíž tím docela dole, psal když se příspěvek p. Pavla ještě jmenoval jinak.
  Změna názvu je jak se v propagandě ví, jedním ze způsobů jak tomu či onomu podsunout „kapánko“ jiný obsah a „náboj“.
  Ta manipulace s přejmenováním mě kapku naštvala…. způsobem že si „mé“ přivlastňuje do „proudu“ kterým teď vidím táhne.
  Takže ne…. ten spodní příspěvek se „nevylil“ ani „nevyryl“ s tím, že je mu protivná lokální spolupráce.
  Věci ovšem podobné „věhlasné“ RVHP i dál považuje příslušnej mozek za dosti „ujeté“ i dále.
  Ať se doma… na tom poli směšně malého „kontinentu“ jímž je na globu „ocásek“ větší pevniny „plovoucí“ v mořích vyjasní…
  To si ovšem určitě i v krizi přeji….

 3. Oldřich Velín napsal:

  A ještě maličkost k tomu, že EU v této situaci nic nedělá. EU je právní systém vzniklý na základě svobodné vůle a demokratických procesů svých členských států. Dle Lisabonské smlouvy, což je jakási „ústava EU“ dle Části první, Hlavy 1, Článku 4, odstavce k) a Článku 6, odstavce a) platí, že Veřejné zdraví a jeho ochrana náleží do Sdílených pravomocí mezi unijní úrovní a členskými státy. Tedy v praxi to znamená, že pokud se něco má „na tvrdo“ v tomto dít z evropské úrovně, musí k tomu být Brusel zmocněn členskými státy, respektive příslušnou Radou EU, tedy příslušnými ministry členských států Unie. A ty nic takového neudělaly. Pokud tedy si myslíte, že by se věci kolem epidemie dnes lépe řešily z jednoho centra organizovaně s obrovskou finanční, materiální, logistickou i lidskou základnou a se zavřenými vnějšími hranicemi, než rozkouskovaně a navzájem se kanibalizujícně, pak se ptejte členských států a jejich představitelů na důvod, že tak neučinili.

 4. Oldřich Velín napsal:

  Vážení diskutéři,
  zná vůbec tady někdo rozdíl mezi Evropskou komisí, Evropskou radou, Radou Evropy, Radou EU a Evropským parlamentem? Chápe tady vůbec někdo rozdíl mezi základními paradigmaty Evropské unie a jejich významem? Ví někdo z vás, jak vzniká evropské právo? Ví vůbec někdo tady, jaký byl důvod vzniku evropské integrace a co to je ESUO? Zná někdo z vás rozdíl mezi směrnicí a nařízením? Pokud ne, pak vaše slova o EU jsou stejná, jako kdyby zedník komentoval operaci mozku, nebo výbuch supernovy, nebo obráceně jako kdyby neurochirurg, nebo astrofyzik chtěl nahazovat fasádu. Pokud ano, tak…….ale takové zde asi nenajdu. Viz otázka na OSN níže.

 5. Josef Prekop napsal:

  Snad se rozpadne EU a zbyde EHS. Nebo alespoň EU před „Lisabonem“.

 6. Anonym napsal:

  Vzpomněl jsem si na rozhovory s panem prof. Stankem, jehož nzor na současné dění by bylo dobré si poslechnout. Mluvil mimojiné o předpovědi krize, soc. Ekon. Politické. Tvrdil to bývalý poradce amerického prezidenta. Zdá se, že se dotyčný poradce možná bohužel nezmýlil.

 7. Antonín napsal:

  A to počkejte, do dvou měsíců „po koronaviru“ přijde nějaká EU hlavička s tím, že stávající zákazová směrnice funguje (protože přece ubylo teroristických útoků) a je potřeba, pro jejich další snížení (a, samozřejmě, blaho lidstva) přitvrdit.

 8. Jiří napsal:

  Vidím to stejně, a čekám marně na nějaké řešení aparátu v Bruselu a ne jen,že něco doporučují (nezjistil jsem komu)
  Nevím co dělá OSN, existuje ještě???

 9. ludena napsal:

  konečně by se mělo rozsvítit v hlavách našim politikům , vypsat referendum o vystoupení z této špíny a konečně žít a svobodně dýchat. A některé země by vůbec neměly být na mapě světa

 10. Karel napsal:

  Naprosto přesně napsáno.

 11. Jan Vamir napsal:

  Hyeny patří do ZOO, tedy za mříže, a to v tom lepším případě, . . . ..

 12. zdena galajdova napsal:

  Krásné shrnutí….. a k tomu zacali spolupracovat Izraelci s Palestinci a Hamásem….. svět se obrací k lepšímu (tedy až na ty hyeny, co prodávají roušky za přemrštěné ceny – a ty hyeny bychom si měli mapovat a pamatovat).

 13. Zdeněk J. napsal:

  Poměrně přesné. Jsem velmi zvědav, co udělá koronavirus v Německu a Francii se silnou (mladou a vitální) populací imigračního původu a jak budou schopni je dávkami udržet v klidu.

 14. Fosílie JO I NE napsal:

  S jistotou řeknu že určitě.
  Stále totiž existují lidé a komunity kteří a které se realizují způsobem „nejlepší je vyčistit to u sousedů, rovněž na druhém konci planety“…. Jsou to tytéž skupiny a lidé které a kteří se tak nějak nechtějí starat o to, jak to mají sami(y) u sebe. V lese, v ochraně „domácnosti“, soběstačnosti. Jsou to ti věřící „velkému bratru“ a největší velké sestře globalizaci.
  Zapomíná se jaksi na první pravidlo „hry“. Kdy „já“ (my) tím že doma smysluplně chráním(e) a hospodařím(e) CHRÁNÍM(e) ROVNĚŽ SVOJE OKOLÍ….
  Byť by ono bylo až na jiném kontinentu.
  Samozřejmě se to týče i „preventivních primitivních pomůcek“… (Jakým je umění ušití roušky, užití nože, umění zvládání pily, spouště u zbraně a techniky (i nejpokročilejší) beroucí v potaz okolnosti)
  Dech beroucí nejsou jen tlaky na zcentralizování řízení a kontroly …. jako se stalo v případě lesního hospodaření na území ČR. /Kde tedy konkrétně došlo k epidemii kůrovce do situace kde nebylo lokálních za místo zodpovědných „drobných“ „dozorů“. Tlak na to je „vyšachovat“ podobně jako ze hry lab. Tilia (Lípa mimochodem) MUDr Pekové… vedl k tomu co možno nahlédnout „online“ na úbočích kopců i v rovinách pod nimi. Zbyl a zbývá jich kritický nedostatek, jsou „buzerování“ a stresováni byrokracíí ne li babylonem spousty rovnou život pustošících zákonů.
  NECHAT DĚLAT DOMÁCÍ SPECIALISTY a omezit páky itervenujícím „světasprávcům“ odkudsi z oblasti odtržené, (žijící tam v inkubátoru), na „kapačkách“ mimo jiné zakořeněných v každé daňové „zahradě“ států, vnímám jako velmi žádoucí nejen v souvislosti s „nejhlavnějším tématem dne“… (Jímž, víme vida zpráv, co má být).
  ALE JE???
  (Co ty „nižší“ problémy? Jsou vážně menší, banálnější?)
  Tvrdím kdepak!
  ….
  No asi pár facek schytám…. jako ten kdo to nepochopil a měl by být zahlcen a zastrašen a hlavně se bát….

  KDO SE BOJÍ LESA Z LESA DOBROVOLNĚ UTÍKÁ…. a tak je ho snadné pochytat….
  A taky zavřít do některé „supersociální“ bubliny. A že o bubliny a tam zavřené vědomí jde mnoha skupinám bublinářů předně, to snad dokáže vidět nejen strojová inteligence sbírající kvanta metadat. NEBO SE PLETU?
  V člověčím mozku?
  H.H.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..