Pavel Černý
Pavel Černý
bezpečnostní expert, policejní podplukovník v záloze

Pavel Černý: James Bond – raději zostudit, než zakázat

Glosy

Datum: 4.11.2021

O novém, posledním díle nového agenta 007, toho bylo řečeno mnoho. Popravdě, já tu bídu ani vidět nechci. Proč?

Úplně nejlépe to asi vyjádřil můj kamarád, doslovný milovník bondovek, co na to hned běžel do kina. Cituji: „Věděl jsem, že to bude hrozné, a šel jsem na to jen ze studijních důvodů. Bylo to ale ještě o mnoho horší, než jsem čekal. Prostě ti dnešní progresivisté to udělali s Bondem, jako jakýmsi závadovým symbolem staré doby, velmi mazaně. Komunisté, ti by ho kdysi totiž přímo zakázali. Neolevicoví umělci jsou chytřejší – tak se Bonda v rámci vlastního ideologického vnímání světa rozhodli zostudit a dehonestovat. Pomstít se mu tímto a zničit nadobro tuhle představu chlapáckého hrdiny, která se do jejich představy světa rozhodně nehodí – drsný, sebevědomý, odvážný, nezávislý, šovinistický.“

Čekám ještě, kdy podobně nyní vyřeší Indiana Jonese. Přinejmenším ho nechají zemřít, aby už od podobných hrdinů, co by snad byli někomu inspirací, byl už nadobro „klid“.

Diskuse

Přidat komentář
  1. Jaro napsal:

    Bond mě byl vždy lhostejný,ale umím si představit jak jej zdehonostují,jako když O Nový a H Vítová v pytlakově schovance nám vše dokonale vysvětlí.

  2. Anonym napsal:

    xD xD xD

  3. Richard PECH napsal:

    Ještě není vše ztraceno, stále je bílý 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..