Pavel Stöckl
Pavel Stöckl

Pavel Stöckl: Kdo komu zabírá místo?

Glosy

Datum: 12.12.2021

„A nemrzí vás, že někomu možná zabíráte místo jen proto, že jste se nenechal očkovat?“ ptala se reportérka televize pacienta s dýchací maskou na jednotce intenzivní péče. Skoro, jako by mě bodla: „A nezabíráte spíše vy někomu místo, slečno?“

Někomu citlivějšímu, chytřejšímu, kdo pobral kromě sebevědomí i trochu uměřenosti a laskavosti. Možná ovšem, že jen opět nechápu tep doby. Ach, jaká to zbraň, vedle kamery a mikrofonu – taková otázka: Nezabíráte někomu místo?

Je naprosto univerzální. V každém přece dřímá zrnko pochyb, zda je člověkem na svém místě – a nezabírá jej někomu. A proč troškařit – taky někdy máte pocit, že nejen jednotlivci okupují vaše místo? Co jednotlivci, celé instituce existují místo nějaké lepší, celé státy – a nemusíte se hned v Berlíně urážet – zabírají životní prostor…

Ten pocit mít můžeme, ale víme to jistě? A víme jistě, že se pak na uvolněné místo dostane někdo oprávněnější, více hodný onoho místa?

Ne. A rozhodujeme o tom? Většinou vůbec.

Já v tu chvíli určitě před televizí zabíral někomu místo, kdo by se na něco takového chtěl dál dívat. A o tom jsem rozhodnout mohl.

Diskuse

Přidat komentář
 1. PM napsal:

  Proc si ta reporterka nenastudovala statistiky kolik je na JIPkach s Covidem ockovanych a kolik neockovanych. 80% drive ockovanych, nekteri dokonce dvakrat i trikrat! Zajimave jak to s tou efektivitou tech vakcin vlastne je. A proc si nenastudovala az do nedavna utajovane nepublikovane testove recenze treba na Pfizer/Biontech, kdy z 250 tehotnych jich 30 okamzite potratilo? A co ty dalsi vedlejsi ucinky, ktere se jiste casti lidi objevi rovnou, ale doposud nejsou zadne publikovane vyzkumy o dlouhodobych degenerativnich ucincich tech vakcin. 4ta, 5ta tzv. „booster“ = absolutni lez. Jen jsou ty vakciny modifikovane na tu posledni variantu co se da stihnout neboli c.4 je proti Omicronu. Ale Covid si vesele mutuje dal a nove varianty jsou na obzoru. Jo vetsina to prezije bez neceho vaznejsiho, co by se objevilo hned. Ale co nase deti a generace potom? Bude to jeste ‚generace‘ nebo spis uz jen ‚degenerace‘? To byla v USA krasna kampan na DDT jak to bajecne funguje a lidi si niceho nevsimli az 20 let potom. S tema vakcinama to bude stejne. Ale at si to kazdy necha pichat do sve vlastni pr… treba kazdy tyden. Ja to svinstvo odmitam.

 2. zdena napsal:

  Kdyby tomu chudákovi na áru nebylo tak špatně a mohl by volně myslet, asi by té protivné reportérce odpověděl: „a místo mě, že by si ses jako lehnul očkovaný ? Tak proč se prosímvás očkoval, když to stejně dostal ???“

 3. zdena napsal:

  Slovo je mocná zbraň, a jeho zásah často bolí celá desetiletí a možná i celý život….. od dětství….
  A že slovem – nadřazeně a v téžké pohodě – zraňují husičky od tisku či TV, mi dneska už – bohužel – přijde úplně normální. Vlastně nic dobrého od novinářů ani nečekám. To už nejsou novináři, co přinášejí novinky, ale převálcované loutky co za peníze řeknou komukoliv cokoliv, jen když z toho kápne vyšší odběr novin či sledovanost pořadu = peníze nebo aspoň pochvala od šéfa…..

 4. Lada napsal:

  Ano, vypnout televizi a je krásný dne. 🙂

 5. Hanka napsal:

  V takové chvíli si vzpomenu na vysílání (jediné) televize před asi 50 lety a jejího osvětového plakátku. Na obrázku byla žárovka a kolem ní nápis: Nesvítíte někde zbytečně? Když mne taková vzpomínka zastihne, vypnu televizi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..