Poslech podcastů Svobodného universa v mobilních telefonech a tabletech se systémem Android

Poslech podcastů Svobodného universa v mobilních telefonech a tabletech se systémem Android

Radíme si

Datum: 14.9.2019

Společnost Google na sklonku minulého roku vydala novou aplikaci s názvem Podcasty Google. Jde o jednoduchou aplikaci s jejíž pomocí můžete vyhledávat podcasty a následně je přehrávat. Aplikace je ke stažení zdarma z Google Play.

Google zvolil cestu jednoduchosti, takže v aplikaci nenajdete nepřehledné množství nastavení a funkcí, ale pouze to, co je opravdu potřebné. Navíc si můžete jednotlivé podcasty přidat na plochu telefonu pro rychlé spuštění.

Podcasty Svobodného universa zde samozřejmě také najdete. Sepsali jsme krátký stručný návod, jak aplikaci nainstalovat a přidat ikonu kanálu podacstů Svobodného universa na plochu telefonu. Tuto ikonu můžete poté používat a budou v ní k poslechu pouze pořady našeho rádia.

Návod:

1. Otevřete si obchod Google Play

2. Vyhedejte a nainstalujte aplikaci Podcasty Google. Na ploše se Vám objeví ikona aplikace Podcasty Google.

3. Na ikonu klikněte. V horní části klikněte na lupu a zadejte text svobodné universum. Aplikace najde náš kanál. Na název kanálu či logo opět klikněte. Objeví se další strana našeho kanálu již s jednotlivými rozhovory. Zde klikněte na tlačítko Přihlásit se k odběru. Tlačítko změní barvu a bude v něm nápis Přihlášeno k odběru. Tímto krokem jste začali sledovat naše vysílání a veškeré audiorozhovory Vám budou automaticky doručovány. Dále, když kliknete na tři svislé tečky v pravém horním rohu, objeví se Vám menu. Jako první odshora je možnost přidání naší samostatné ikony na plochu. Kliknete-li na Přidat na plochu ikona se na plochu přidá.
K poslechu našeho rádia postačí používat jen tuto ikonu, ve které budou jen a pouze naše pořady, které budou seřazeny od nejnovějších po nejstarší.Naše rozhovory ve formě podcastů najdete také na Spotify či iTunes.

Diskuse

Přidat komentář
 1. Petr napsal:

  Dobry den,
  posloucham podcast na vasem webu pres Soundcloud vlozeny do stranky a i pres to, ze to funguje bez problemu, tak ovladani neni zcela idealni:
  1) To, ze po kliknuti na odkaz mi v prohlizeci vyskoci nove okno je velmi neprakticke. Nemohli byste vkladat prehravac primo do stranky s popisem dilu?
  2) Nebylo by mozne nekam umistit prehravac s celym playlistem vsech dilu? Na YouTube mi velmi vyhovuje tato funkcionalita kdy mohu snadno poslouchat vice dilu po sobe…
  Predem dekuji.

 2. Eliška napsal:

  Doporučuju aplikaci AntennaPod https://play.google.com/store/apps/details?id=de.danoeh.antennapod
  V ní je možné vyhledávat (Svobodné universum najde) i zadávat si i nezávislé podcasty přímo pomocí adresy RSS feedu.

 3. Vojta napsal:

  Dobrý den,
  neuvažujete o jednoduchém archivu-přehledu na vašich www stránkách? Pro jednoduchý download mp3 (třeba i po registraci).
  děkuji za odpověď.

 4. Miroslav napsal:

  Bohužel Google Podcasty ne mém mobilu s Android 8 nefunguje resp. nejde nainstaloval kvůli kompatibilitě. Uvítal bych podcasty na Spotify.

  1. KDM napsal:

   Mame vyzkouseno, ze Podcasty Google funguji i na Android 7. Na Spotify jste nas hledal? Jsme tam 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..