Připravujeme

Společnost PŘIPRAVUJEME – Daniela Kovářová (čtvrtý díl): Aktivisty jsou znevažovány všechny argumenty obránců manželství a jeho heterosexuální náplně

PŘIPRAVUJEME – Daniela Kovářová (čtvrtý díl): Aktivisty jsou znevažovány všechny argumenty obránců manželství a jeho heterosexuální náplně

Místo pochopení, místo toho, aby druhá strana řekla: „Aha, tak pro vás je to takhle bolavé, takový svatý grál, tak tomu rozumíme, protože my máme přece také své bolesti a raněné city. Tak se o tom pojďme bavit,“ narážím jen nepochopení. Takovouto reakci jsem nikdy nezažila. Naopak, všechny argumenty, které snášejí obránci manželství, obránci heterosexuální náplně manželství, jsou aktivisty úplně znevažovány. A to ne jen argumentačně, ale i různými útoky. Za svůj život jsem nezažila tolik podpásovek, hrubostí, urážek a nadávek, jako vždy v souvislosti s touto debatou.

18.7.2020 - Daniela Kovářová

Přehrát pořad
Zdraví PŘIPRAVUJEME – David Frej (třetí díl): Naši imunitu ovlivňuje stres, nedostatek odpočinku, spánku a pohybu

PŘIPRAVUJEME – David Frej (třetí díl): Naši imunitu ovlivňuje stres, nedostatek odpočinku, spánku a pohybu

Základní faktory, které ovlivňují naší imunitu, jsou stres, s tím související nedostatek odpočinku a spánku. A také pohybu, ale středního, nikoli příliš intenzivního, protože hodně intenzivní pohyb oslabuje imunitní systém.
Uslyšíte v rozhovoru s doktorem Davidem Frejem na Svobodném universu v pořadu Kupředu do minulosti v pátek 17. července.

16.7.2020 - David Frej

Přehrát pořad
Zdraví PŘIPRAVUJEME – David Frej (třetí díl): Střevo ovlivňuje mozek tím, že tvoří 95 procent takzvaného hormonu štěstí

PŘIPRAVUJEME – David Frej (třetí díl): Střevo ovlivňuje mozek tím, že tvoří 95 procent takzvaného hormonu štěstí

Zjistilo se, že střevo ovlivňuje mozek tím, že se 95 procent serotoninu, což je hormon štěstí, a 50 procent dopaminu, tvoří ve střevech. Takže nikoli jenom v mozku, ale i ve střevech. A proto je psychika ovlivněna stavem střevní mikroflóry, stejně tak, jako emoce ovlivňují imunitu a střevo. Ale v zásadě platí, že jakou mám střevní mikroflóru, a jak mi funguje trávení, ovlivňuje i emoce.
Uslyšíte v rozhovoru s doktorem Davidem Frejem na Svobodném universu v pořadu Kupředu do minulosti v pátek 17. července.

15.7.2020 - David Frej

Přehrát pořad
Lidé PŘIPRAVUJEME – Max Kašparů (první díl): Pokud se nenaučíme omezovat jako předchozí generace, nepřežijeme

PŘIPRAVUJEME – Max Kašparů (první díl): Pokud se nenaučíme omezovat jako předchozí generace, nepřežijeme

Předchozí generace se musely v řadě věcí omezovat, aby přežily. A to se musíme naučit také. Jestliže se teď nebudeme omezovat, tak to bude špatné a doslova nepřežijeme.
Uslyšíte v rozhovoru s teologem a psychiatrem Maxem Kašparů na Svobodném universu v pořadu Kupředu do minulosti v úterý 14. července.

13.7.2020 - Maxmilián Kašparů

Přehrát pořad
Lidé PŘIPRAVUJEME – Stanislav Motl (čtvrtý díl): Nemám rád lidí, kteří jsou jednoznačně černí nebo bílí

PŘIPRAVUJEME – Stanislav Motl (čtvrtý díl): Nemám rád lidí, kteří jsou jednoznačně černí nebo bílí

Nemám rád lidi, kteří jsou jednoznačně černí nebo bílí. Právě proto si často vybírám nejednoznačné příběhy. Třeba o zločinci, který udělá něco úžasného. V Izraeli například udělují titul Spravedlivý mezi národy. My tady pořád něco o někom řešíme, že třeba ten člověk něco udělal za minulého režimu, například že byl na straně komunistů. Ale v Izraeli dali tento titul kupříkladu jedné prostitutce, od patnácti let to byla klasická šlapka. Jenže zachránila šest malých židovských kluků. Dali jí ten titul a její minulost (šlapky) vůbec neřešili. A mě se libí právě když se tyto věci neřeší. Když se řeší jen to, co ten člověk udělal dobrého nebo špatného, ale ne nějaké politické (nebo morální) akcentace.
Uslyšíte v rozhovoru s novinářem, dramaturgem a spisovatelem Stanislavem Motlem na Svobodném universu v pořadu Kupředu do minulosti v pátek 22. května.

21.5.2020

Přehrát pořad
Načíst další