Připravujeme

Zdraví PŘIPRAVUJEME – Jiří Kuchař (první díl): Antibiotika přestávají účinkovat, připravme se na to

PŘIPRAVUJEME – Jiří Kuchař (první díl): Antibiotika přestávají účinkovat, připravme se na to

Úskalím syntetických antibiotik, je problém, který se dnes neustále skloňuje a frekventuje – rezistence. Ony prostě už neúčinkují (nebo přestávají účinkovat). Víš, kdo první upozornil na rezistenci? Fleming (objevitel penicilínu). Fleming už v  roce 1928 řekl, že na některé bakteriální kmeny penicilín nepůsobí.
Uslyšíte v rozhovoru s inženýrem Jiřím Kuchařem, publicistou, spisovatelem a jedním z nejznámějších znalců alternativní medicíny. Na Svobodném universu v pořadu Kupředu do minulosti v pátek 29. března od 18:30 hod.

26.3.2019

Přehrát pořad
Bezpečnost PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Nevyřešených věcí pro případ krize je spousta

PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Nevyřešených věcí pro případ krize je spousta

Těch věcí, které jsou nevyřešeny (pro případ krize), od nouzového zásobování vodou, nebo potravinami, kdy nejsme schopni vtáhnout soukromé subjekty do podpory státu, je spousta. Víte, my máme zákon, který říká, co mají dělat soukromé subjekty, ale nejen ty, ale také kraje a města a obce ve prospěch státu, ale nejsme schopni je přinutit, oni prostě neposlouchají.

25.3.2019

Přehrát pořad
Bezpečnost PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Abychom byli lépe připraveni na krizové situace, je nutné posílit jednotky integrovaného záchranného systému

PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Abychom byli lépe připraveni na krizové situace, je nutné posílit jednotky integrovaného záchranného systému

Za prvé by bylo nutné (při kvalitní přípravě na krizové situace) zásadněji posílit prvky integrovaného záchranného systému, tedy hasiče, záchranky, policisty. Neříkám, že jsou na tom vyloženě špatně. Ale třeba pro Prahu je každý den ve službě 196 hasičů kdyby se něco stalo. Když si představíte, že by došlo k blackoutu, tak ve stanicích metra v osm hodin ráno je minimálně 150 tisíc lidí. 196 hasičů by jim mělo pomáhat. Máme asi 1200 lidí na život zachraňujících přístrojích, nikdo neví, kde všichni jsou.

24.3.2019

Přehrát pořad
Bezpečnost PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Dávno už nevěřím, že média jsou pojistkou demokracie

PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Dávno už nevěřím, že média jsou pojistkou demokracie

Politici si uvědomí, že udělali chybu, když byli otevření a říkali „Syřané vítejte, a kdokoli přijďte k nám, my si poradíme,“ a pak vidí, že je ten problém přerůstá a média se ohnou a popisují to tak, jak to chtějí ti politici. Anebo mají sama nějakou vlastní restrikci a to je přece špatně. Já už dávno nevěřím tomu, že média jsou pojistkou demokracie, tak naivní nejsem. Ale že přestávají být objektivní, to mě teda vadí.

23.3.2019

Přehrát pořad
Bezpečnost PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Zaráží mě, jak jsou média často jednostranná, obzvlášť ta veřejnoprávní

PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (třetí díl): Zaráží mě, jak jsou média často jednostranná, obzvlášť ta veřejnoprávní

Mě někdy až zaráží jak je ten mediální prostor často jednostranný, jak přestává dávat čas jiným názorům, obzvlášť když to jsou veřejnoprávní prostředky, protože ty si platíme. Když jsou to soukromé sdělovací prostředky, tam je to něco jiného. Nemyslím si, že by média často informovala správně. A to když se podíváte co se děje ve Spojených státech v mediální oblasti, to je prostě šílené. BBC už také dávno není tím, za co jsme ji považovali, tedy za ikonu nezávislé a objektivní žurnalistiky.

22.3.2019

Přehrát pořad
Peníze PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Z Německa jde něco nebezpečného

PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Z Německa jde něco nebezpečného

Koneckonců slavný citát židovskoněmeckého spisovatele France Werfla, žijícího v Praze z roku 1948 je: „Mezi druhou a třetí světovou válkou se Němci stali šampióny v humanitě.“ To je děsivé když si uvědomíte, jak byl v té době předvídavý. Z té země (z Německa) jde něco nebezpečného. A oni se to snaží prosazovat přes Evropskou unii. Kdyby si to dělali jen doma, ať si to dělají, každý má právo se zařídit jak chce. Ale oni to vnucují jak měkkým tak tvrdým právem všem ostatním. Bojím se důsledků, protože většina společnosti tohle prostě nechce.

21.3.2019

Přehrát pořad
Peníze PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Totalita lidských práv je příšerná

PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Totalita lidských práv je příšerná

Totalita lidských práv je naprosto příšerná. Nemluvila bych ale o Západě jako o celku. Já vidím výrazně ohrožené země, vidím země ohrožené a pak vidím země s jistou mírou imunity. Takže když to mám zhierarchizovat, totálně ohroženou zemí, z jejíhož společenského vývoje mám velký strach, je Německo. Když se o tom bavíte s Němci, kteří tam sledují tu společenskou debatu, jak se vytěsňují problémy, tak vidíte, že tam to může dopadnout hodně ošklivě, protože tam už dnes není možná otevřená debata o spoustě věcí. Zároveň ti lidí cítí, že tam jsou problémy, a když něco nosíte v sobě, tak to často dopadá velmi špatně. Ta frustrace se projeví a projeví se ošklivě.

20.3.2019

Přehrát pořad
Peníze PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Antiprogresivisté musí dostat progresivisty ze státních institucí

PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Antiprogresivisté musí dostat progresivisty ze státních institucí

Všem těmto lidem (politikům), kteří vyhráli na antiprogresivismu, na odporu proti tomuto, nezbývá nic jiného, než brutální čistky a musíte ty lidi (progresivisty) z těch institucí (státní správy) dostat pryč. Oni to v Americe dělali a ti co jsou dnes u moci, to musí dělat taky. Nebude to jednoduché, bude to bolet, ale většina je na druhé straně a ta většina dává legitimitu ve volbách. Ale nesmíte se mazat s tím, že ti lidé sedí třeba na místech soudců, kteří dnes udávají agendu. Spousta této agendy se razí přes soudy. Musíte samozřejmě legálně počkat, než jim doběhnou mandáty, ale potom tam nominovat soudce úplně jiného ražení. Proto koneckonců jsou tak obrovské souboje o Nejvyšší soud Spojených států. Protože přesně tam se tahle agenda razí.

19.3.2019

Přehrát pořad
Bezpečnost PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (druhý díl): Lidé v Bosně a Hercegovině spolu nechtějí žít, mám dojem, že tam válka může klidně pokračovat

PŘIPRAVUJEME – Andor Šandor (druhý díl): Lidé v Bosně a Hercegovině spolu nechtějí žít, mám dojem, že tam válka může klidně pokračovat

Bosna a Hercegovina je stát, který je držen mezinárodním společenstvím. Ti lidé tam spolu nechtějí žít a já jsem bohužel názoru, že ta válka tam neskončila a že může klidně znovu pokračovat. To mě děsí. Je to velmi blízko. Podívejte se co se děje na Ukrajině – zase je to velmi blízko České republice. Proto bychom měli být opatrní, měli bychom se velmi pozorně dívat co se kolem nás děje. Když už nás nezajímá Blízký východ, který generuje ty migrační vlny.

18.3.2019

Přehrát pořad
Peníze PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Progresivistické lobby jsou neuvěřitelně agresivní

PŘIPRAVUJEME – Lenka Zlámalová (třetí díl): Progresivistické lobby jsou neuvěřitelně agresivní

Všimněte si, všechny velké korporace, speciálně to platí pro americké firmy, financují všechny ty LGBT aktivisty a vůbec celou tuhle neomarxistickou agendu. Kdyby to nedělali, tak vědí, že tihle velmi motivovaní lidé začnou křičet, že to jsou reakční kapitalisté, bla, bla, bla. Takže oni si kupují klid. Takže jako vždycky obchod. Potom když se bavíte s těmi lidmi z těch finančních institucí nebo z právních kanceláří, kteří tady podporují pochody Prag Pride, tak se tomu smějí. Ale oficiálně to budou dělat, protože tyhle progresivistické lobby jsou neuvěřitelně agresivní.

18.3.2019

Přehrát pořad
Načíst další