Proč? Martiny Kociánové: Rodiče na odpis?

Proč? Martiny Kociánové: Rodiče na odpis?

Glosy

Datum: 7.6.2021

Diskuse

Přidat komentář
 1. Iveta napsal:

  Jsem plne presvedcena, ze nezl.se nemuze v souladu s ceskym pravnim radem sam rozhodnout o ockovani, me uvaze odpovidaji rozhodnuti soudu, kdy je treba souhlasu s temer i vytrzenim zubu souhlasu obou rodicu, byt jsou v konfliktu prave o dite a souhlas dat nechteji.
  Toto by znamenalo prulom do rodinneho prava coz nelze jinak nez upravou prislusnych ustanoveni.
  Rodic, necht da predbezne opatreni vuci nezl. pubertakovi a soud rozhodne pevne verim v duchu meho komentare!
  Iveta V

 2. Lada Horešovská napsal:

  Dost dětí a mladistvích v mém okolí mi hrdě sděluje: My zůstáváme v ČR. My se nenecháme vydírat. Víte, pokud by pan ministr zdravotnictví (a tento je celkem fajn) měl dítě a byl u porodu (a jistě to pak u něj v budoucnosti nastane) a např. pak zažil co se může dítěti stát po „úžasné“ hexavakcíně, pochopil by.
  Doporučuji udržet dobrovolnost, není jiné cesty.
  Od Kovyho :_) Třeba youtuber Karel Kovář alias Kovy ale na svém twitteru napsal: „500 tisíc na Tiktok z veřejných peněz na kampaň pro vládu s agenturou (=pochybný tiktoker s litrem vkladu) je fakt mimo. V téhle době, kdy se stát zadlužuje na desetiletí. Úžasný.“ Co na to říkáte? https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/tiktok-strakovka-vlada-cr-jakub-gulab-rozhovor-socialni-site_2102020641_ako

 3. Lada Horešovská napsal:

  Díky. Naštěstí má dcerka je rozumná a je jí 14 let. Do 18ti jsme zodpovědní my rodiče. My matky jsme děti porodily. 🙂 Co je vlastně stát? 🙂

 4. Jaro napsal:

  Na příkladě očkování dětí je vidět bída co garantuje stát.Děti nejsou podle práva způsobilé řídit automobil, ale stádně volit pro či proti očkování ano, tím na prahu života být selektováni jak mnohé děti v socialismu, a jak přirozenost ukazuje zvolí nejsnadnější cestu.

 5. Lenka Krpcová napsal:

  Tleskám paní Kociánová.Moc dobrá a pravdivá řeč.Děti už mám dávno dospělé,ale kdybych neměla,nedala bych je očkovat.Všechno kolem covidu „smrdí“a obzvlášť kolem očkování.

 6. Zdenka napsal:

  Lidé přijímají jen to, co je pro ně pohodlnější. Vzdávají se dobrovolně svých práv a svobody. Masáž placených reklam je opravdu silná sugesce. Za peníze cokoliv, hlavně ať to někdo udělá, ať to někdo zařídí.
  Kavárny, koncerty,, dovolená chtějte se naočkovat….kdo by odolal.?
  Pokud se lidé chovají jak tupé stádo, bude s nimi i takto zacházeno.

 7. Jana napsal:

  Martino, opět trefa do černého. Mne fascinuje ještě jeden aspekt, pokud by se něco podělalo a dítě mělo následky, budou to rodiče, kdo se budou o potomka starat, pečovat o jeho potřeby, třeba doživotně… přesto, že se dítě rozhodlo proti vůli rodičů… stát vydírá i děti, protože v 16 jsou některé zblbé nebo se nechtějí do úmoru testovat. A pak je to rodič, který to odnese. Jasně, asi žádný rodič dítěti neřekne, drahoušku, bylo to tvoje rozhodnut, tak se starej, případně Anreji, Adame, Smejkale a další zmetci, starejte se vy… vy jste ho do toho dotlačili.

  Jak někdo pozmenal, alkohol je do 18 let tabu (nebavím se o realitě), do 18 nesou právní zodpovědnost rodiče, takže sakra, jak to, že o něčem tak zásadním se má rozhodovat bez vědomí rodičů?

  Ps. bratr blízké kamarádky ochrnul po očkování proti obrně, v cca 8 letech, dožil se 40… jako ležák, co hýbal očima, pečovala rodina. Stát se na ně z vysoka vysral. Tož tak.

 8. Iva napsal:

  To už mě také napadlo, a upřímně se toho hodně bojím….

 9. Richard PECH napsal:

  Je s podivem, že to rodičům jen vadí a neozývají se. Bylo to tak vždy.
  Je totiž třeba, jak radí Mistr Sun-c´i Carl von Clausewitz, přenést boj na území nepřítele..
  Povím vám příběh starý 45 let..
  Když jsem začal jsem chodit do vesnické dvoutřídky v Krchlebech (u Čáslavi) měli jsme problém.. Vyučování končilo tak, že nám ujel autobus ve 12:00 a čtyři prvňáčci tak chodili po, i v té době hodně frekventované silnici do vedlejší vesnice 2 km pěšky, protože jim přišlo hloupé sedět hodinu na zastávce autobusu..
  Řešení bylo velmi jednoduché, posunout začátek vyučování na 7:30.. Rodiče ostatních tří prvňáčků remcali, ale na schůzce SRPŠ to prosazovali jen moji rodiče, zbývající rodiče dalších tří spolužáků mlčeli jako zařezaní.
  Moji rodiče to nakonec vydržkovali, a já jsem se od spolužáků mnohokrát dozvěděl, že všechny krchlebské děti musí „jen“ kvůli Ríšovi Pechovi vstávat o půl hodiny dříve..
  Ríšovi Pechovi je dnes 53 let, a školní výuka v krchlebské dvoutřídce stále začíná v 7:30..

 10. Pepe Walker napsal:

  Toto je první stupeň Barnevernetu. Druhý bude… Když rodič brání očkování, tak poškozuje dítě a to mu musí být v zájmu jeho zdraví odebráno. Už se to blíží. Stačilo 32 let a řečeno slovy klasika: „Tak a jsme zasejc v lapáku“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..