Společnost

Společnost Robert Pejša 2. díl: V době uprchlické krize v roce 2015 žádalo Maďarsko EU o radu a pomoc. Nedočkalo se. Tak udělalo jediné možné – postavilo plot.

Robert Pejša 2. díl: V době uprchlické krize v roce 2015 žádalo Maďarsko EU o radu a pomoc. Nedočkalo se. Tak udělalo jediné možné – postavilo plot.

Před týdnem jsme hovořili s hungaristou a historikem Robertem Pejšou, který žije v Maďarsku, o tamní situaci a politice premiéra Viktora Orbána. Robert Pejša například řekl: „Nepociťuji, že by tady nebyly pojistky…

31.7.2020 - Délka: 36:13 (Textový přepis)
Host: Robert Pejša

Přehrát pořad
Společnost Pavel Radosta 1. díl: Je velký rozdíl mezi cestovatelem a turistou. Příliš mnoho lidí jezdí na stále stejná místa a ničí je. Cestovat by se mělo za poznáním, a ne pro užívání si.

Pavel Radosta 1. díl: Je velký rozdíl mezi cestovatelem a turistou. Příliš mnoho lidí jezdí na stále stejná místa a ničí je. Cestovat by se mělo za poznáním, a ne pro užívání si.

Na sociálních sítích letěla před pár týdny anekdota, která dokonale zrcadlila současnou situaci. Vláda oznámila, že kvůli karanténním opatřením budeme muset letos trávit dovolenou v tuzemsku, a na to se řada…

21.6.2020 - Délka: 34:24 (Textový přepis)
Host: Pavel Radosta

Přehrát pořad
Společnost Mnislav Zelený 1. díl: Dosáhli jsme vynikajících věcí, ale i takových, které nás ničí. Nejde se vrátit nazpět, jde o to najít správnou míru.

Mnislav Zelený 1. díl: Dosáhli jsme vynikajících věcí, ale i takových, které nás ničí. Nejde se vrátit nazpět, jde o to najít správnou míru.

Milí posluchači, naším dnešním hostem je etnolog a cestovatel Mnislav Zelený Atapana. V 60. letech studoval na Ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze a Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Jeho život je…

2.6.2020 - Délka: 24:53 (Textový přepis)
Host: Mnislav Zelený Atapana

Přehrát pořad
Načíst další