Jitka Vydrová
Jitka Vydrová

Jitka Vydrová: Není pravdivá informace, že na chřipku umírá více lidí…

Je v našich krajích zavedeným zvykem, že když se necítíme dobře – jdeme k lékaři. S chřipkou či kašlem vyrazíme k praktickému lékaři či k odborníkům na ORL. V těchto dnech nám to ale vláda neradí. Pokud máme příznaky, zkontaktujme se s lékaři po telefonu a v případě, že budeme vykazovat symptomy koronavirové infekce, tak musíme na testy – a v případě, že jde o běžnou chřipku či nachlazení, tak se raději vylečme doma… Jak vnímá současnou epidemii primářka Hlasového centra Praha, paní doktorka Jitka Vydrová?

Zdraví

Délka: 19:09
Datum: 19.3.2020

Přehrát pořad

Jitka Vydrová v rozhovoru mimo jiné říká:

 • Dnes jsem si poslechla video od italské lékaře… A on křičel na své spoluobčany: Už nechci poslouchat ty hloupé otázky, jestli můžete chodit na chvíli ven. Ne, nemůžete. Restare a casa… Zůstaňte doma!
 • Dříve se nesměla přiblížit loď k Benátkám po dobu 40 dnů, protože věděli, že pokud je na lodi nákaza, tak za těch 40 dní zemřou a nedovezou nákazu do města.
 • Jsme několik generací, které naštěstí nezažily válku, a teď jsme poprvé postaveni před něco krizového, kdy musíme dodržovat něco, čemu se říká disciplína. A disciplínu to fakt chce.
 • My se nepromoříme jen tak lehce. Všichni ti lidé, kteří byli nemocní… tak, jak to uvádějí ty články, které přicházejí od čínských lékařů, tak, jak to je už řadu týdnů a ti pacienti stále nejsou v pořádku. Hrozí jim další infekce, protože dýchací sliznice těch dýchacích cest je poškozena a bude nějakou dobu trvat, než dojde k rekonvalescenci obyvatelstva.
 • Je to poprvé za můj dlouhý život, kdy se něco takového stalo. Vždycky jsme to viděli ve filmech, četli jsme o nejrůznějších epidemiích moru a přišlo nám to takové imaginární.

Diskuse

Přidat komentář
 1. karel napsal:

  Nejhorsi je, jak nekdo jako pani Vydrova tedy clovek s diplomem z mediciny dokaze naskakovat na medialni blaboly a sirit je dal mezi lidi. Ze pry je to poprve v jejim zivote, co je neco takto hrozneho. At jde pani Vydrova vratit diplom. Bohuzel tohle neni ojedinely pripad..pak se divme, ze lide nemaji duveru k lekarum. I v tom ockovani je to to same … nejvic skod zpusobenych oskovanim je zpusobeno nekompetentnimi lekari.

 2. karel napsal:

  Uz nekdo izoloval tenhle virus? Nebo jsme stale ve stavu, ze nabirame „cosik z plic“ a tvrdine, ze v tom je onen hrozny virus aniz bychom se jej snazily izolovat pomoci standardnich postupu?

 3. karel napsal:

  ad USA, pocet pripadu covid19 tam zacal raketove stoupat od chvile, kdy CDC (zastresujici autorita pro sber a vyhodnocovani informaci ohledne nemoci a umrti v USA zmenila metodiku vyplnovani umrtnich listu na boostovani pripadu s covid19, kdy jako duvod umrtio se covid19 uvadi i v pripade, ze neni prokazany, ale je na nej podezreni-jakekoliv!). Ani tento falesny narist zpusobeny manipulaci s daty vsak neni pro WHO dostatecny a tak cisla o umrtich v USA jsou od WHO pravidelne o 50-100% vyssi nez od CDC. Odkud by WHO takova cisla o USA mohla mit kdyz ne od zastresujici USA autority?

 4. Cyril Höschl napsal:

  Několik údajů pro porovnání (zatím)…..
  C19 versus chřipka:
  COVID-19: Výskyt k 18.3.2020 asi 207 518 případů celosvětově; 7 324 případů v USA k témuž dni.
  Chřipka: Odhad 1 miliarda (!!) případů celosvětově; 9,3 – 45 milionů případů v USA za rok.
  Úmrtnost:
  COVID-19: Celosvětové dosud hlášeno asi 8 248 úmrtí; z toho 115 úmrtí v USA k 18.3.2020.
  Chřipka: celosvětově 291 000 až 646 000 úmrtí; z toho 12 – 61 000 úmrtí v USA/rok.

 5. Anonym napsal:

  Držím nám všem palce.Žádná nemoc není dobrá. A tahle obzvlášť..Je třeba držet spolu..A být rozumní..Korona virus nezná „pardon“Ten jen koná.A šíří se mezi těmi,co nevěří.Co se smějí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..