Nový pořad: Rada starších

Další činnosti KDM

Datum: 26.10.2020

Milí posluchači, milí přátelé,

potkáváme se spolu už několik let u pořadu Kupředu do minulosti. Těší mě, že si k zásadním tématům mohu zvát zásadní hosty. Ale najednou se mi zastesklo po rozhovorech – kvůli hostům samotným. Po těch příjemných setkáních s lidmi, které chci poznat a léta z dálky pozoruji, anebo už je znám a mám ráda. A tak vznikl další projekt Rádia Svobodné universum – pořad Rada starších.

Proč Rada starších? Protože jsem dlouholetým pozorováním zjistila, že po padesátce se přestáváme brát tak vážně. Protože po padesátce už víte, že některé věci nestihnete, a tak mnohem pečlivěji zvažujete, čím život naplníte. Už nepotřebujete dělat dojem na každého, a tak nevysíláte signály, aby si vás ten či onen všiml – a nabídl vám roli či práci. Už víte, že nedobudete svět, a jste-li moudří, tak se s tím smíříte a rozhodnete se trávit čas tím, že svět nedobýváte, ale obdivujete. A toto zjištění osvobozuje! Neplatí to stoprocentně, ale dá se říci, že obecně ano. A přesně s těmito lidmi si budu povídat.

Prvním hostem bude neurochirurg prof. Vladimír Beneš a společně otevřeme nejednu hlavu.

Diskuse

Přidat komentář
 1. Polášek napsal:

  Kultivovaný projev Martiny ano, ale vědomě zamlčela že po krachu společnosti nastane slíbené království Boží. Je to ideální vize. Třeba někdy sebere odvahu a vyjádří se k tomu.

 2. Ludmila napsal:

  Velice vám děkuji za Vaše pořady. Zajímaví hosté, zajímavá témata a kultivovaný projev paní Martiny. Držím palce vaší práci. Zdraví vás Ludmila z Ostravy.

 3. Ladik konicek napsal:

  Vase programy s mi Venice libi

 4. Ladik konicek napsal:

  Vase programs s me Venice libi .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..